Żuraw słupowy ręczny, czy elektryczny?

by Super User
Odsłony: 696

 

Gdy wybierasz żuraw słupowy, do swojej firmy to pozostaje pytanie – wybrać żuraw ręczny, czy elektryczny. Ten pierwszy z reguły jest tańszy, a przy tym dodatkowo bardziej trwały i wytrzymały. Natomiast drugi można rozbudować o dodatkowe funkcjonalności. W tym artykule postaram pomóc Ci wybrać odpowiedni model dla Ciebie.

Jednocześnie musisz pamiętać, że bez względu na to jaki rodzaj żurawia słupowego wybierzesz, to zadbaj o kupienie go w dobrym źródle panda.pl/realizacja/zuraw-slupowy-q5t ponieważ tylko wtedy mamy zapewnioną gwarancję i jakość produktu. Natomiast wracając do tematu, to trzeba odpowiedzieć sobie na główne pytanie – czego potrzebujesz w swojej firmie, do czego będziesz wykorzystywał żurawia słupowego.

Żuraw słupowy przy budowie
Żuraw słupowy przy budowie mieszkań

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ani jeden, ani drugi rodzaj nie jest lepszy, lub gorszy. Wszystko zależy od tego czego potrzebujesz.

Jeżeli zamierzasz wykorzystywać żurawia słupowego w automatycznych procesach, albo po prostu zależy Ci na automatyzacji, wtedy lepiej wybrać żuraw elektryczny. Steruje się z nim z reguły poprzez panel kontrolny, lub radiowo. Ponadto wiele osób wybiera ten rodzaj żurawia słupowego, gdy zamierza transportować cięższe ładunki.

Żuraw słupowy ręczny sprawdza się natomiast we wszystkich innych sytuacjach. Ponadto wiele osób wybiera ten model ze względu na jeden aspekt. Tym powodem jest… oszczędność. Ten rodzaj maszyn nie dość, że zwykle jest tańszy, to często jest również mniej awaryjny, oraz działa dłużej. To wszystko sprawia, że na przestrzeni czasu jeszcze bardziej oszczędzasz wybierając ten rodzaj urządzenia. Jednak korzystanie z niego niestety nie jest tak przyjemne jak z automatycznego żurawia słupowego.

crane-880624_960_720

Ostateczny wybór jak mówiłem należy do Ciebie. Przede wszystkim zastanów się do czego będziesz wykorzystywał żuraw słupowy w swojej firmie oraz czego potrzebujesz. Pamiętaj, że zwykle lepiej jest kupić lepszy jakościowo żuraw ręczny, niż za wszelką cenę dążyć do automatyki.