Roboty spawalnicze historia

by Super User
Odsłony: 673

Historia robotów spawalniczych nie jest ani długa, ani zbyt interesująca. Po prostu ktoś wpadł na pomysł, opatentował go i zaczęły powstawać roboty spawalnicze, a firmy jak http://gubad.com/uslugi/robot-spawalniczy , zaczęły oferować takie usługi . Osoby pracujące w przedsiębiorstwach, mają nawet taki program w swojej firmie, że oprowadzają uczniów/studentów i opowiadają im o pracy, o technologii tych maszyn i także o historii ich powstawania. Roboty spawalnicze wywołują zainteresowanie, ponieważ niecodziennie można takie urządzenia oglądać.

 

 

Powstawanie

Mówi się, że pierwsze ogólne roboty przemysłowe powstały mniej więcej około 1954 roku. Był to ich początkowy okres rozwoju. Ale pomysł na takie roboty powstał prawie 20 lat wcześniej, bo w 1937 roku. Dokładnie cała historia nie jest znana, napotkać można kilka różnych wersji. Ale w każdej z nich te daty się zgadzają. Pierwsze roboty miały zupełnie inne zastosowanie niż dzisiejsze roboty spawalnicze, ale właśnie od tego, to wszystko się zaczęło. Natomiast w Polsce pierwsze prace, aby mógł powstać robot spawalniczy zostały rozpoczęte w 1976 roku.

 

 

Różne etapy

W całej historii związanej z robotami przemysłowymi, w której skład wchodzi także robot spawalniczy, wyróżnia się trzy etapy:

I – określany na lata 1954 – połowy lat 70.; jest to okres początkowy, w którym powstawały pierwsze jakiekolwiek jednostki

II – określany od połowy lat 70. do końca lat 70.; została podjęta pierwsza produkcja przez firmy amerykańskie, ale niestety skupiono się tutaj tylko na przemyśle motoryzacyjnym

III – określany od 1979 roku i trwający obecnie; najlepszy okres dla robotyki, ogromny jej rozwój i bardzo duża produkcja na całym świecie; powstaje coraz to więcej modeli, rodzajów, firm, producentów; robotyka znajduje także bardzo mnóstwo różnych zastosowań w każdej branży.

 

 

Robot spawalniczy nie ma swojej osobnej historii, wszystko jest ogólnie podpięte pod historię robotów przemysłowych, ale zawsze można coś w tym temacie poznać.