Kurs coachingu... Kurs niczego?

by Super User
Odsłony: 461

 

Od kilku lat www.wszechnica.uj.pl/ organizuje w Krakowie profesjonalny kurs coachingu. Coachingu, czyli czego? Dla wielu z nas określenie to nadal jest obce, choć coraz częściej można natknąć się na nie w codziennej prasie oraz w innych mediach.

 

Przeciwnicy coachingu twierdzą, że zgłębiają go nie można dowiedzieć się niczego odkrywczego i że nie może pretendować do miana nauki. Tak jednak nie jest! Kurs coachingu to jeden z najbardziej rozwijających kursów, w jakich możemy wziąć udział. Sam coaching dawno już natomiast zagościł zarówno na polskich jak i zagranicznych uniwersytetach. Czy jest ta dziedzina wiedzy?

 

Coaching to mieszanka psychologii, filozofii oraz wielu innych, pokrewnych nauk społecznych. Kurs coachingu to jakby przyspieszone szkolenie interdyscyplinarne, które bardzo poszerza horyzonty myślowe i wzbogaca wiedzę ogólną. Po takim szkoleniu każdy z nas będzie posiadał spory zasób wiadomości na tematy związane z człowiekiem jako istotą społeczną, praw, jakie rządzą jego emocjami oraz stosunków międzyludzkich. Kurs coachingu to kurs, którego nie trzeba polecać, gdyż jego odbycie może okazać się naprawdę bardzo wartościowe.

 

Przeciwnicy coachingu na ogół po prostu nie mają pojęcia, czy on jest i jakim celom służy. Również do nich adresowany jest więc profesjonalny kurs coachingu. Po jego ukończeniu z pewnością zmienią oni zdanie w tym temacie i być może zapragną nawet wykonywać zawód profesjonalnego coacha. Jest on bardzo ciekawy i co najważniejsze – niezwykle satysfakcjonujący. Gwarantuje przede wszystkim pracę z ludźmi, a także udzielanie im pomocy w rozwiązywaniu ich problemów. Do coachów zgłaszają zarówno osoby z defektami psychologicznymi, jak i w pełni zdrowe, pragnące realizować swoje cele we współpracy z profesjonalistami. Praca z zarówno z pierwszymi, jak i z drugimi to prawdziwe wyzwanie, któremu sprostać mogą jedynie najlepsi. Warto stać się jednym z nich po odbyciu profesjonalnego kursu coachingu.